אמא טובה היא אמא שטוב לה | come2mama
126
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-126,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

אמא טובה היא אמא שטוב לה

אמא טובה היא אמא שטוב לה

אני יודעת שאת מבינה למה אני מתכוונת ואפילו מסכימה איתי אבל איכשהו יש את העניין הזה שקצת מפריע לך… קוראים לזה ״החיים״. כתבתי פוסט על ״אמא טובה היא אמא שטוב לה״ ובדיעבד יצא לי קצת לא מציאותי. אי אפשר תמיד להיות סבלנית וחייכנית ושמחה ונהדרת ואי אפשר תמיד לקבל עזרה אבל עדיין, בבקשה, אל תוותרי על החלומות שלך ועל מה שעושה לך טוב. עשי את כל המאמצים לטפל בעצמך.

הכל במירוץ. לקום מוקדם להתארגן ולארגן את הילדים, הקפצות למסגרות, מהר מהר לעבודה ושם לתת מעצמך כמה שאת רק יכולה, להגיע לתוצאות יותר טובות, את יכולה וחייבת להוכיח, להיות הכי טובה, וברגע האחרן לטוס בחזרה, לאסוף את הילדים, לסדר, לתקתק, להכין אוכל, גן שעשועים, חברים, בלגן, משחקים, תשומת לב, בן זוג ואז עוד קצת סידורים, כלים, כמה טלפונים ואת מתעלפת וקמה אחרי כמה שעות לאותו לו״ז מטורף פחות או יותר. מה נשאר ממך? מתי את? למה את פה אם לא ליהנות קצת? איך תוכלי להיות באמת אמא טובה וסבלנית אם את לא נחה ולא עושה מספיק למען עצמך?

זה לא בדיוק כך אצל כולן, וטוב שכך, בכל מקרה, כל אחת מרגישה אצלה מה וכמה היא צריכה בשביל עצמה.
אל תוותרי על עצמך כי גם לך מגיעה הפוגה. פני לך זמן. מידי פעם גם בעל / סבתא / מטפלת יכולים לאסוף את הילדים ולהיות איתם כמה שעות. ואת – תדאגי לפנות לך זמן בשביל עצמך. בלי תירוצים!

יוגה, פילאטיס, ריצה, מדיטציה, בילוי עם חברות, ספר טוב, ללמוד גיטרה או כל דבר אחר.
כתבי לעצמך, מה חשוב לך, מה את אוהבת לעשות, מה עוזר לך לשמור על שפיות בעולם הזה, מה עושה לך טוב! גם אם לא הכל אפשרי ולא הכל יכול לקרות מחר. אל תתני לרשימה שלך להיעלם. היא יכולה ללוות אותך שנים אבל תדאגי שמתישהו הכל יקרה ותתחילי עם אחד.

כשתנוחי ותעשי למענך, הבילוי עם הילדים שלך יהפוך למהנה יותר, איכותי, והכי חשוב – את באמת באמת תהי שם איתם. לא רק פיסית אלא גם בראש. בלי לחשוב על עבודה, סידורים או כמה שאת עייפה ושילכו כבר לישון. תהי שם איתם ותוכלי ליהנות מהם ואיתם באמת. עם כל הלב. אז למענם, אמא טובה, נהדרת – לכי תבלי קצת!

פרסם/י תגובה